TPD İstanbul Şubesi Güz Dönemi Eğitim Etkinlikleri 

 

 

Bilişsel Davranışçı Terapilerde Bilişsel Tekniklerin ve Metaforların Kullanımları

 

 
 

 

Medine Yazıcı Güleç
 

Arzu Erkan Yüce

 

 

 

24 Ocak 2017 Salı

 

20.00-22.00 

 

 

 

YER: Türkiye Psikiyatri Derneği İstanbul Şubesi

Şehit Muhtar Mah. Öğüt Sokak No: 20 K:1 Taksim

 

Başvuru: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

Not : Katılım 30 kişi ile sınırlandırılmıştır.Lütfen kayıt yaptırınız. 

 

Türkiye Psikiyatri Derneği üyelerine ücretsiz olup kayıtta öncelik verilecektir.

 

Üye olmayan katılımcılar için katılım bedeli 50 TL'dir.*TPD İstanbul şubesinin eğitimlerini internet sitemizden www.tpdistanbul.com ya da http://www.psikiyatritoplantilari.com adresinden takip edebilirsiniz.   

 

*TPD'ye üyelik işlemlerinizi, Şube Yönetim Kurulu Üyeleriyle, Şube sekreterimiz Emel Şen Kaynak ile iletişime geçerek, TPD İstanbul Şubesi eğitimlerinde, Ulusal Psikiyatri Kongresi'nde ya da Klinik Eğitim Sempozyumu'nda TPD Standı'nda yapabilirsiniz .


 * Aidat ödemelerinizi www.psikiyatri.org.tr adresinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

*Dernek Adresi: Şehit Muhtar Mahallesi, Öğüt Sok. No:20 K:1 D:1 Taksim / Beyoğlu - İSTANBUL   Tel: 0212244 96 66 /67

Dr. Alişan Burak Yaşar

 

TPD İstanbul Şubesi YK adına

 

Şube Bilimsel Toplantı Sekreteri

 

 

 

 

 

Eğitim İçeriği

 

 

Bilişsel Davranışçı Terapilerde kullanılan bilişsel teknikler konu aldıkları ve hedefledikleri alanlara göre tanımlanacak, teknikleri uygularken yaşanılabilecek sorunlar ve çözüm yöntemleri klinik örneklerle tartışılacaktır.

 Bu oturumda metaforların  nörobiyolojik işlevleri ve BDT seans etkinliğini artırmadaki işlevlerine değinilecek, bazı ruhsal rahatsızlıkların BDT'sinde metafor kullanımına örnekler sunulacaktır.

 

 

 

 

 


 

Özgeçmişler

 

Doç.Dr. Medine Yazıcı Güleç

 

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 10 yıldır klinisyen ve eğitici olarak çalışmaktadır. Türkiye Psikiyatri Derneği Bilişsel Davranışçı Terapi Eğiticisi ve Academy of Cognitive Therapy üyesidir. EMDR terapistidir. Analitik grup terapileri formasyonuna devam etmekte olup yaklaşık 4 yıldır hastane bünyesindeki psikoterapi merkezinde bireysel ve grup terapi çalışmalarını ve asistan eğitimlerini yürütmektedir.

 

 

 

Uzm. Dr. Arzu Erkan Yüce, Psikiyatrist - Psikoterapist

 

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. İhtisasını Ege Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı‘nda tamamlamıştır. Mecburi hizmetin ardından bir yıl süreyle Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde çalışmıştır. Halen kendi muayenehanesinde psikiyatrist ve psikoterapist olarak çalışmaktadır.

Türkiye Psikiyatri Derneği'nin  Bilişsel Davranışçı Psikoterapi eğiticilerindendir.

The European Federation of Sexology & The European Society for Sexual Medicine tarafından yapılan sınavla 'Uluslarası Psikoseksüel Terapist' ünvanı almıştır.  Şema Terapi alanında uygulama ve süpervizyonları sürmektedir.

Türkiye Psikiyatri Derneği, Kognitif ve DavranışTerapileri Derneği, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği üyesidir. Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Araştırmalar Dergisi Yayın Danışma Kurulu Üyesidir.

Wednesday the 30th. Türkiye Psikiyatri Derneği İstanbul Şubesi Resmi Web Sayfası - Joomla Templates